Szkolenia na świecie

S

Szkolenia i trening IFS

Jesteś zaciekawiony IFS? Chciałbyś używać tej metody w pracy ze sobą lub swoimi pacjentami lub klientami? Żeby zagwarantować wysoką jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług oraz móc nazywać się terapeutą IFS należy ukończyć odpowiednie szkolenia i zdać egzaminy. IFS Institute zapewnia możliwość zdobycia oficjalnego certyfikatu oraz organizuje szkolenia podzielone na 3 poziomy.

Szkolenia

Program szkoleniowy stoi na wysokim poziomie, a jednocześnie zapewnia elastyczność. Nie musisz kończyć 3 poziomu, by dopiero rozpocząć pracę – wręcz przeciwnie, już po ukończeniu 1 poziomu powinieneś jak najszybciej praktykować prowadząc sesje dla potrzebujących tego osób. W ten sposób najwięcej się nauczysz, ale też naprawdę pomożesz swoim klientom lub pacjentom.

Szkolenia oferowane są od poziomu podstawowego (1) do zaawansowanego (3). Uczestnicząc w nich poznasz zarówno teorię IFS, jak i stosowane w tej terapii techniki. Zdobędziesz dzięki temu zarówno wiedzę, jak i umiejętności, które są niezbędne, by rozumieć i korzystać z IFS w pracy z klientem indywidualnym, parami, dziećmi, rodzinami i grupami, czyli zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy z ludźmi z różnymi trudnościami.

Co oferują poszczególne poziomy szkolenia?

Poziom 1

Obejmuje całościowe programy, dzięki którym nabierzesz zrozumienia podstawowych koncepcji IFS i uczysz się jak wykorzystywać techniki pracy z różnymi populacjami. Będziesz mieć także okazję doświadczyć tych technik na sobie w kontekście poznawania swojego wewnętrznego świat w bezpiecznym środowisku treningowym.

Szkolenie to prowadzą doświadczeni trenerzy IFS. Korzystają z szerokiego zakresu różnorodnych wykładów, ćwiczeń doświadczalnych, nagrań wideo, dyskusji z uczestnikami, a także efektywnych superwizji w małych grupach i sesji ćwiczeniowych.

Poziom 2

Gdy ukończysz poziom 1, otrzymasz dostęp do bardziej wyspecjalizowanych szkoleń, na których rozwiniesz swoje umiejętności w pracy z poszczególnymi populacjami. Nic nie stoi na przeszkodzie byś z biegiem czasu skorzystał ze wszystkich dostępnych tematów szkoleń. Na tym poziomie możesz korzystać z dwóch typów szkoleń: Wielotematycznych oraz Intensywnych.

Szkolenia Wielotematyczne zawierają w sobie 4 zakresy tematyczne w ciągu jednego szkolenia: “wzmacnianie umiejętności i techniki zaawansowane”, “praca z traumą”, “praca z systemami wielorakimi”, “relacja terapeutyczna i duchowe aspekty IFS”.

Szkolenia Intensywne skupiają się na jednym temacie, abyś mógł dogłębnie się w nim zanurzyć. Przykładowo, szkolenie “Pogłębianie i poszerzanie z IFS” pozwoli Ci głęboko zrozumieć fundamentalne aspekty praktyki i doświadczenia IFS. Inne szkolenia dotyczą takich tematów jak “IFS w uzależnieniach i zaburzeniach odżywiania”, “IFS i trauma oraz neuronauka”, czy też “Intymność od środka”.

Poziom 3

Ten poziom oferuje wyspecjalizowane zgrupowania. Osoby, które ukończyły szkolenie na poziomie 2 mogą jeszcze bardziej poszerzać i pogłębiać swoje rozumienie IFS pod okiem bardziej doświadczonych specjalistów. Ten poziom będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli oprócz bycia lepszym psychoterapeutą chcesz również

    • utrzymywać Energię JA w ciągu dnia oraz kiedyś jesteś w trudnej sytuacji,
    • rozjaśnić wizję swojej ścieżki zawodowej i życiowej,
    • ćwiczyć dawanie i otrzymywanie wewnętrznej informacji zwrotnej,
    • Odkrywać swoją duchowość,
  • stworzyć małą, wewnętrzną wspólnotę.

Zajęcia na tym poziomie zawierają praktyczne demonstracje, doświadczeniowe grupy ćwiczeniowe, duże i małe dyskusje grupowe, dłuższe medytacje i intensywną pracę własną.

o nas

Założycielem projektu IFS Polska jest Michał Pasterski, trener umiejętności społecznych, autor książki „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości” i autor odwiedzanego przez ponad milion czytelników rocznie bloga o psychologii, edukacji i rozwoju osobistym MichalPasterski.pl.

Michał ukończył pierwszy poziom edukacji modelu Internal Family Systems i jako Praktyk IFS prowadzi terapię IFS, zarówno indywidualną, jak i dla par.

Celem przyświecającym Michałowi przy tworzeniu projektu IFS Polska było wprowadzenie modelu IFS do Polski i uczynienie go powszechną i dobrze rozpoznawaną metodą autoterapii i psychoterapii.

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowego ebooka “Autoterapia metodą IFS” autorstwa Michała Pasterskiego. Oprócz 43-stronicowego ebooka będziesz regularnie otrzymywać od nas ciekawostki, wiedzę i ćwiczenia oraz nowinki ze świata IFS.